To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum RuneScape - Pogromcy Ciemności - RS
Forum RuneScape - najstarszego polskiego serwisu o grze RuneScape

Rozmowa o wszystkim - Komputer

ranqer - 2011-12-12, 08:31
Temat postu: Komputer
Cześć! Brat kupił sobie nowy komputer (ok. 3500 zł), więc też chciałbym sobie mój troszkę ulepszyć. Ale właśnie, mam pewien problem. Czy lepiej kupić od razu cały nowy komputer, czy np. kupować po części i wymieniać? Będzie jakaś różnica, jak kupię sobię np. teraz nowy procesor, za 3 miesiące nową kartę graficzną itd? Nie ukrywam, że było by mi tak o wiele wygodniej. Co o tym sądzicie?
Skicek - 2011-12-12, 11:00

to zalezy, jesli masz obecnie komputer starszy niz 4 lata, to kupuj nowy caly. Jesli ma powiedzmy 1 rok to wtedy mozesz kupowac podzespoly.
ranqer - 2011-12-12, 11:48

Ajj, właśnie ma prawie 4 lata. O wiele łatwiej finansowo było by mi kupować po części, lecz jak się inaczej nie da, to chwilowo sobie odpuszczę ten nowy komputer. Dzięki za pomoc.
Skicek - 2011-12-12, 13:28

da sie, ale najlepiej kupic od razu caly nowy oczywiscie bez monitora klawiatury myszki napedu cd/dvd/blue-ray bo to raczej masz w starym komputerze wiec mozesz sobie przelozyc.
Kupujesz obudowe, zasilacz, plyte glowna, karte graficzna, procesor, ram, dysk twardy, karte sieciowa jesli plyta glowna nie ma wbudowanej.

ranqer - 2011-12-12, 13:38

Lecz to będzie wydatek ok. 3000 zł na raz, a taką kwotą nie dysponuję. A kupować po jednej części co 3 miesiące i składać komputer przez 2 lata, też nie ma sensu. Więc pomyślałem, że będę wymieniać stare części na nowe, lecz ciągle bym mógł korzystać z komputera. Ale jak nie ma innej możliwości, to sobie odpuszczę.

[ Dodano: 2011-12-12, 16:20 ]
Jako iż niezbyt się znam na tych sprawach, to czemu bym nie mógł kupić np. nowej karty graficznej do komputera sprzed 4 lat?

Skicek - 2011-12-12, 21:42

bo prawdopodobnie twoja plyta glowna nie obslugiwala by tak nowej karty graficznej. Po prostu jesli ktos nie zna sie na tym a chce "ulepszac" komputer to szansa na to ze wyjdzie mu z 4 letnim komputerem jest prawie rowna 0
ranqer - 2011-12-13, 08:09

Ja bym sprzęt zabrał do znanego mi serwisu/sklepu komputerowego, tylko teraz 'wchodzę' w temat. A czy nowsza płyta główna mogła by pracować ze starszymi urządzeniami? Mogę zadawać głupie pytania - ale kiedyś trzeba.
Skicek - 2011-12-13, 13:57

to zalezy jaka bo niektore ale to juz rzadko obsluguja jeszcze stare podzespoly, ale jak juz ujalem jest to rzadkie zjawisko, lecz jednakze bardziej mozliwe niz odwrotna sytuacja nowego podzespolu do starej plyty glownej.
No tylko serwis jeszcze dodatkowo wezmie oplate od 100+ za montaz. Wiec nie wiem czy chcialbys tak tracic po 100zl na kazdym podzespole ktory chcesz ulepszyc.

ranqer - 2011-12-13, 14:21

No, nie chcę tracić tyle kasy. Mam znajomych, co sami by mogli mi to zamontować, więc z tym problemu nie ma. Od tego sklepu komputerowego, bardziej oczekuję od nich porady oraz sprowadzenia odpowiedniego urządzenia, a zamontowaniem to sam się zajmę. Ale jak nie ma takiej opcji, aby jakoś to pogodzić (stary komputer, nowe podzespoły), to jak mówiłem - odpuszczę sobie. Dobra, dzięki za pomoc, coś tak zrozumiałem :)
Skicek - 2011-12-13, 15:42

na upartego jak mowilem da sie pogodzic. Wyzej wychodzilem z zalozenia ze chcesz jak najlepszze podzespoly, ale teraz wpadlem na to ze mozesz chciec jakies pomiedzy najlepszym a najgorszym wiec z tym juz troche latwiej jest.

Ale ja osobiscie nie ulepszalbym starego komputera tylko kupil nowy np na raty, troche doplacisz za te raty ale zawsze bedzie juz i nie bedziesz musial tracic czasu na zbieranie kasy. Albo porzycz od kogos kase i mu oddaj jak bedziesz mial

ranqer - 2011-12-13, 17:22

No, takie wyjście jest jeszcze do zniesienia. W takim razie - zaczynam szukać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Designe by Skicek