To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum RuneScape - Pogromcy Ciemności - RS
Forum RuneScape - najstarszego polskiego serwisu o grze RuneScape

Rozmowa o wszystkim - Pendrive

iOskar - 2013-04-16, 21:27
Temat postu: Pendrive
Błąd wygląda następująco:





A pojawia się wtedy, gdy umieszczam pendrive'a w jakimkolwiek porcie, w jakimkolwiek komputerze. Dzieje się tak bo przez pomyłkę sformatowałem pendriva z fata na NTFS. Wystąpił błąd i od tamtego czasu nie mogę go włączyć. Dodam że próby formatowania nie udały się, próba otwacia pena kończy się mega lagiem po którym znika mi pasek zadań na kilka sekund. Macie jakieś pomysły? Dodam, że użyłem HDtune i nie było żadnych błędów. Same zielone pola. Szukałem w necie i szczerze powiedziawszy to co znalazłem mi nie pomogło. Do dzieła geniusze bo żal wyrzucić 8 giga przez mój błąd! :P

Skicek - 2013-04-16, 22:33

specyfikacja pendriva
jakie bledy/komunikaty przy formatowaniu?

iOskar - 2013-04-17, 18:23

Błędy nie są sprecyzowane tylko jakaś informacja typu "System Windows nie mógł dokończyć formatowania".

Nie mam do niego żadnego opakowania więc jedyne co ci mogę o nim powiedzieć to to, że ma 8 giga pojemności, a z tyłu jest napisane: "PRETEC".

Skicek - 2013-04-17, 18:42

podlacz go do jakiegos kompa ktory ma nowszy system niz xp i najlepiej jak by byl 64bitowy.

jesli zadziala to sformatuj go tam

iOskar - 2013-04-17, 18:46

Właśnie podłączałem do laptopa w którym jest windows 7 i tam wyskakiwał ten błąd bo na xp to nawet nie mogę prawym kliknąć i wybrać opcji formatuj bo mam big laga i znika pasek zadań na kilka sekund. Dodam też że użyłem już 3 programów do formatowania takich urządzeń i każdy z nich zawiódł. Wyświetlały się informacje typu "Dysk jest nieczytelny bądź uszkodzony" itp. :/

[ Dodano: |17 Kwi 2013|, o 19:52 ]
Błąd, który wyskoczył po użyciu rzekomo najlepszego programu do formatowanie tego typu urządzeń przenośnych:

"The memory card is write-protected. Please release the write protect switch."

Buczek - 2013-04-17, 19:57

A konwertowałeś jeszcze raz na ntfs w wierszu poleceń?
Cmd: convert [wolumin] /fs:ntfs.

Z tego co pamiętam można chyba z powrotem konwertować na fat32 tym poleceniem, ale nie jestem pewny.

iOskar - 2013-04-17, 20:45

Wpisałem: "convert H:/fs:ntfs" i mi się wyświetliła informacja "Typ systemu plików to fat32"

[ Dodano: |17 Kwi 2013|, o 20:45 ]
PS: H to ten dysk (pendrive)

[ Dodano: |17 Kwi 2013|, o 20:49 ]
ZARAZ! Wyskoczyło coś takiego :



Tak czy nie? Co wybrać ?:P

Skicek - 2013-04-17, 22:23

ta akceptuj wszystko
iOskar - 2013-04-17, 23:00

Sprawa przedstawia się następująco, używając od groma programów W KOŃCU jeden z nich zdołał przywrócić pena do porządku pozwalając mi na niego wejść. System plików był wtedy RAW więc pobrałem kolejny program, którym zmieniłem na NTFS. Wszystko ładnie, wrzuciłem film, odpaliłem go nawet na laptopie problem wystąpił jednak dopiero wtedy gdy próbowałem film ten odpalić na dvd :P Myślę, że niektóre z plików będących na pendrivie przed formatem mogły w jakiś sposób obsługiwać cośtam przez co dvd nie widzi jego zawartości :/ Spieprzyłem pendriva czy jest jeszcze jakaś alternatywa? :)
Souler - 2013-04-17, 23:12

Kupić nowy.
Sindbade - 2013-04-18, 17:14

Sformatuj caly pendrive na NTFS a nie tylko sam plik / zmien rozszerzenie pliku. Ogarnij co odtwarza twoje dvd.
iOskar - 2013-04-18, 18:54

Udało mi się używając kolejnych programów sformatować go odpowiednio. Na ntfs się nie dało. Jest niestety w facie32 ale DZIAŁA :)
Skicek - 2013-04-18, 23:35

w fat32 nie bedziesz mogl wrzucac plikow na pendrive wiekszych niz 2gb z kawalkiem.
Souler - 2013-04-18, 23:36

Zawsze zostaje partolenie w winrarze/7zipie.
iOskar - 2013-04-19, 16:47

Skicek napisał/a:
w fat32 nie bedziesz mogl wrzucac plikow na pendrive wiekszych niz 2gb z kawalkiem.


5 giga* Dzisiaj wrzucałem hobbita warzącego 4,5giga także spoko. Poza tym głównie oglądam na dvd te filmy po 5+ giga to są w blue ray a nie mam tak dobrego odtwarzacza więc filmy pobieram w 360p ważące z 700mb ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Designe by Skicek