To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum RuneScape - Pogromcy Ciemności - RS
Forum RuneScape - najstarszego polskiego serwisu o grze RuneScape

Rozmowa o wszystkim - csrss.exe

iOskar - 2011-02-12, 17:13
Temat postu: csrss.exe
No więc ostatnio kiedy włączam kompa wyskakuje mi błąd z tym csrss.exe.... Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi?? To nie wszystko ale dopiero później napiszę jeszcze co dolega mojemu wspaniałemu komputerowi :) Teraz bym prosił o odpowiedź na pierwsze pytanie :) Chciałbym bardzo żeby w odpowiedzi była zawarta informacja o tym czy można wyłączyć ten proces? Co daje ten proces[od czego on jest]??


Przy następnym włączeniu kompa postaram się dokładnie przeczytać co tam jest napisane i może w końcu pomoglibyście mi to wyłączyć :P

Barti108 - 2011-02-12, 17:43

Google napisał/a:
CSRSS.EXE jest systemowym plikiem, nie usuniesz go. Jedynie trzeba go zablokowac, uruchamia on usluge zwana Poslancem.

Wylaczyc go mozesz w ten sposob Start --> Panel sterowania --> Narzędzia administracyjne --> Usługi składowe
Teraz wybrac z listy uslug pozycje "Messenger", kliknąć na nia prawym klawiszem i nastepnie kliknac na Własciwosci.
We Wlasciowsciach kliknac na zakladek "Ogólne"i wybrać "Tryb uruchomienia" na "wyłączony" , w ramce ponizej "stan uslugi" kliknac na klawisz "Zatrzymaj". Teraz kliknac OK zeby zatwierdzic, i juz komunikat sie nie bedzie pojawial.


Możliwe też, że powoduje to jakiś wirus/robak/spyware, więc polecam skan antywirem lub anty spyware.

iOskar - 2011-02-13, 11:15

Mam też pytanie czy wyłączenie go może spowodować jakieś kompikacje?? Gdy włączam kompa pojawia mi się następująca informacja:

System Windows nie może odnaleźć pliku "C:\DOCUME~1\User\USTAWI~1\Temp\csrss.exe". Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie. Aby wyszukać plik kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Wyszukaj.

No i zaraz za nią kiedy kliknę "ok" wyskakuje następna podobna informacja:

Nie można załadować lub uruchomić podanego w Rejestrze pliku "C:\DOCUME~1\User\USTAWI~1\Temp\csrss.exe". Upewnij się, że plik istnieje na tym komputerze lub usuń z Rejestru odwołanie do niego.


No i wyskakuje jeszcze jeden błąd ale o nim napiszę później bo to trochę inna bajka.

Co do tego csrss.exe no to jak już wyżej napisałęm może on zostać wyłączony i niczym poważnym to nie skutkuje?

Barti108 napisał/a:
uruchamia on usluge zwana Poslancem.

Jeśli ma to jakieś znaczenie to możesz również napisać króciutko o co chodzi z tym "posłańcem" ;) Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście mi pomogli :] Dzięki Barti przynajmniej wiem że mogę go wyłączyć ale prosiłbym cię żebyś jeszcze trochę tutaj poodpisywał :P

pawlos10 - 2011-02-13, 11:21

:arrow: google.pl i wpisz sobie "jak wyłączyć usługę posłaniec" :) dużo o tym jest w necie wiem bo sam szukałem bo wykskiwał posłaniec :) może pomoże i z tym csrss :) i napisz wszystko o błędach jakie Ci wyskakują bo może mają ze sobą związek :)
iOskar - 2011-02-13, 11:23

No więc wyskakuje jeszcze błąd (który wyskakiwał już od dawna) RUNDLL:

Wystąpił błąd podczas ładowania htqfiqmy.dll
Nie można odnaleźć określonego modułu.

Skicek - 2011-02-13, 13:11

Oskarboss96 napisał/a:
htqfiqmy.dll

wyskakuje to po uruchomieniu systemu czy przed?
byc moze jest to jakis plik sterownika wiec przeinstaluje wszystkie, lub jakiegos programu a wtedy ten program przeinstaluje. Pierwszy raz widze taka biblioteke wiec napewno nie nalezy ona do systemu chyba ze masz viste lub cos innego niz xp i 7 bo te systemy znam teraz najlepiej w pozostalych nie wiem czy jest taka bilbioteka

iOskar - 2011-02-13, 14:04

Mam xp i ten błąd wyskakuje zaraz po ukazaniu się pulpitu :)
Do niedawna tak było bo teraz jak tylko pojawi się pulpit wyskakuje mi ten problem z csrss.exe i komputer się dalej nie włącza. Muszę kliknąć ok i potem jeszcze raz ok i dopiero wyskakuje mi ten błąd z htqfiqmy.dll i GG, Skype itd.

Jeżeli wiecie jak to naprawić to[bez usuwania sterowników bardzo bym prosił jeśli istnieje taka możliwość] bardzo bym prosił żeby było tak pokazane jak Barti pokazał np. Mój komputer>>program files>>>coś tam coś tam :P No i czym skutkuje usunięcie, wyłączenie, zablokowanie (itd.) danego pliku, programu...

Skicek - 2011-02-13, 14:09

htqfiqmy.dll to jakies gowno najlepiej odszukaj gdzie jest ten plik i podaj w jakim folderze sie znajduje

a to co mowisz o csrss.exe w skazuje ze jest to ewidentnie wirus lub jakis robak. Poniewaz nie powinnien znajdowac sie ten plik w tempie wiec koniecznie wejdz do tempa i usun go

iOskar - 2011-02-13, 14:50

Wyszukiwanie csrss.exe:

csrss C\WINDOWS\System32 6k
{0CFD1A61-495B-D3AB-fBB8..... C'WINDOWS\Temp 202k

No więc usunąć ten drugi??




Wyszukiwanie htqfiqmy.dll:


LOL nie ma nic :lol:

Lord Hagen X - 2011-02-13, 15:26

Wejdź w Manager Zdarzeń i zoabcz czy zarówno w aplikacjach jak i systemie namnażają się błędy oznaczone czerwonym X. Jeśli masz pełno błędów systmowych, powielających się z błędami aplikacji to masz uszkodzony plik systemowy i tutaj pomoże przeinstalowanie systemu, jeśli nie ma błędów systemowych a są aplikacji, usuń ten plik i problem z głowy.

Zakładam oczywiście, że przedtem przeskanowałes komputer i nie wykryło ci żadnych wirusów, bo od tego właściwie zaczyna się szukanie błędów w systemie.

Skicek - 2011-02-13, 15:41

tak usun ten drugi plik (NIE ten w systemie)

a co do tego drugiej sprawy to po prostu sciagnij program "starter" uruchom go i zobacz jakie aplikacje uruchamiaja ci sie przy starcie najlepiej podaj liste tutaj.

iOskar - 2011-02-13, 17:10

Wyrzuciłem tego csrss.exe i zobaczymy czy zadziała jutro kiedy włączę kompa ;)

Oto lista:

http://supertrubodymoes.w...ksz/3R4hd79HxPr


Fajnie by było jakbyście mi mogli napisać które programy mogę odznaczyć. Te które są zbędne ;) Ale to tak tylko na MARGINESIE :P Bo mój komp potrzebuje waszej pomocy :]



Lord Hagen X napisał/a:
Zakładam oczywiście, że przedtem przeskanowałes komputer i nie wykryło ci żadnych wirusów, bo od tego właściwie zaczyna się szukanie błędów w systemie.


Włączam skan kompa raz na tydzień i wyrzucam czasami niepotrzebne wirusy :) Teraz też przeprowadziałem skan i nic ;) Za kilka miesięcy zrobię sobie formata ale do tego czasu musicie mi pomóc ;D

Skicek - 2011-02-13, 17:25

pierwsze 3 z gory
ares
conhost
ea core
emule
ezlite
ezprint
faxcenter
wszystkie hp
lifecam
lxcgmon
msnsgs
nerofilter
quicktime task
skype
sunjava
vx1000
win.ini <- to najlepiej usun ten plik znajdz go i usun
steam
sdblufnfpunuri <- cokolwiek to jest ale zdecydownie nie podoba mi sie ten proces

te co napisalem mozesz odznaczyc.

I teoretycznie powinno juz ci wszystko dzialac

iOskar - 2011-02-13, 17:56

No więc przed chwilą zresetowałem kompa i wreszcie mogę stwierdzić że nie wyskoczył żaden błąd ;D ;D Chyba pierwszy raz od pół roku ;D Dzięki wielkie wszytskim którzy znaleźli czas aby mi pomóc :) Wszystko już jest ok za wyjątkiem bardzo mało ważnego problemu... chodzi o Mozille ;)

Jakieś 2-3 dni temu kiedy włączyłem komputer po raz pierwszy wyskoczył mi ten błąd csrss.exe. Nie wiedziałem o co chodziło i wszedłem w Mozille a tam informacja:

"Serwer proxy odrzuca połączenia
Firefox został skonfigurowany tak, by używał serwera proxy, który odmawia połączenia"

To samo było w Operze. GG mi chodziło, Skype też więc napisałem do Buczka, który mi pomógł :) Powiedział gdzie mam wejść i co odznaczyć i tak zrobiłem. Wszystko działało, net był a ja byłem mu wdzięczny. Ale kiedy wszedłem w Mozille nadal pisało i pisze do teraz to co wyżej zacytowałem. Nie wiem o co chodzi.

[ Dodano: 2011-02-13, 18:05 ]
A i co to jest ezLife ???

Skicek - 2011-02-13, 18:44

nie wiem ale w kazdym badz razie proces ktory nie wymaga bycia uruchominym podczas uruchamiania sytemu... pewnie jakis program ktory masz zainstalowany i ma opcje automatycznego uruchamiania sie. Tak sam jako steam...

a co do mozzili to musisz pewnie wjesc w opcje polaczenia internetowego w przegladarce i tam w zakladke proxy i z tego co piszesz to jest tam cos zaznaczone wiec to odznacz.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Designe by Skicek