RejestracjaRejestracja
ZalogujZaloguj
GrupyGrupy

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Procesor- need help
   
Souler 


Combat: 130
Profesja: Quest Master
Nick: Souler
Members: tak
Wiek: 29
Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 761
Skąd: Goleniów
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2012-11-18, 21:07   Procesor- need help

Otóż mam starego Athlona 64 X2 6000+, który ostatnio zaczyna trochę mnie wnerwiać (za słaby się robi). Nie zamierzam wymieniać płyty głównej, więc jestem ograniczony do socketa AM2/AM2+ (płyta ASUS M2N SLI Deluxe). Więc, tu moje pytanie- czy jest jakiś dobry i tani procesor, który pasowałby do socketu, ale dawał radę ze współczesnymi tytułami? Niedługo będę zmieniał system (prawdopodobnie na Windę ósemkę, bo tańsza od siódemki) i RAM będę pewnie dokupował, chociaż trzy giga spokojnie mi wystarczają. Jeżeli mój procek to szczyt myśli technicznej tamtych czasów to proszę mówić, widać to nie wina proca że wszystko jest tak kaszankowate. Myślałem nad jakimś Phenomem, ale one mają dosyć podobne zegary do mojego Athlonka, a w dodatku drogie są jak cholera (900 złotych, bez jaj). No, to chyba wszystko. A jeśli jestem głupi i się nie znam, to mówcie, na co patrzeć, by mi się Borderlands w 1280/960 i na niskich detalach nie cięło...
____________________________________________________________________




 
 
     
Lord Hagen X 
Towarzysz



Combat: 100
Profesja: Mag
Nick: Lord Hagen X
Members: tak
Wiek: 25
Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 458
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2012-11-26, 12:01   

Mimo wszystko proponuję wymianę płyty głównej i RAM, bo i tak czeka to Ciebie w niedługim czasie i tak. Jeśli nie zależy Ci na wypasionej, możesz kupić zwykłą, na dwa sloty ramów, w przedziale 100-150zł (np tą. http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/3828020 ) koniecznie z socketem 1155 z intelowskim chipsetem, dzięki czemu będziesz mógł dokupić do niej procesory z serii 'i'. Sama I3 kosztuje ok. 300-400zł, jeśli jest to dla Ciebie jezcze zbyt duży wydatek, poszukaj na googlach jakiegoś Pentiuma (b960 dostaniesz za 200-300zł chyba). Do tego trzeba dorzucić RAMY, ponieważ płyta obsługuje tylko trójki, kość 4gb to wydatek rzędu 70zł, więc wykładając ze skarbonki 450-500zł, powinieneś kupić sprzęt, który przy dobrej karcie graficznej, na 64-bit systemie uciągnie ci na pewno kilka dobrych lat.
____________________________________________________________________

 
 
     
Souler 


Combat: 130
Profesja: Quest Master
Nick: Souler
Members: tak
Wiek: 29
Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 761
Skąd: Goleniów
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2012-11-26, 16:05   

Dzięki za poradę, myślałem że nikt nie odpowie :D Jak będę miał pieniądze to kupię, póki co, muszę zostać przy tym co mam. Przejściowe problemy finansowe :/
____________________________________________________________________




 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10