RejestracjaRejestracja
ZalogujZaloguj
GrupyGrupy

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dungeoneering
   
zaki951 

Combat: 147
Nick: Drenus Mage
Members: tak
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 28
Wysłany: 2013-04-20, 14:43   Dungeoneering

Witam
Tak, to znowu ja:D

Ostatnio zająłem się skillem Dungeoneering, mam obecnie 42 lvl.
Wbijanie tego skila jest dla mnie nieco trudne z kilku powodów. Oglądałem parę filmików na yt, jednak wciąż sprawia mi to pewne problemy.

1. Rozumiem to tak: Aby dostać więcej expa to muszę zrobić praktycznie wszystko, tak? Czyli np. wykopie wszystkie ore, to muszę je wszystkie przetopić i coś z nich wykuć, tak?
Aby dostać dodatkowego expa to mogę np. kupić essence i zrobić z nich runki, xp mi wówczas też wzrośnie?

2. Czy mogę kupować pewne rzeczy w sklepie i coś z nich robić aby xp był większy? Czy należy używać jedynie to co dopną mi stforki?

3. Na jakim floorze, complexity i tych innych specyfikacjach powinienem efektywnie zdobywać doświadczenie? Jakie ustawienia są najbardziej efektywne dla mnie.

4. Czytałem kilka tematów i ludzie często wspominali o "prestige" - co to takiego i do czego służy, jak to ustawić?

5. Ogólnie jakieś wskazówki co do dunga?:D

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi!
Oczywiście odwdzięczę się:D
 
     
iOskar 



Combat: 138
Profesja: Wojownik
Nick: iOskar
Members: tak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 27
Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 1855
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 2/5/6
Wysłany: 2013-04-20, 16:28   

zaki951 napisał/a:
1. Rozumiem to tak: Aby dostać więcej expa to muszę zrobić praktycznie wszystko, tak? Czyli np. wykopie wszystkie ore, to muszę je wszystkie przetopić i coś z nich wykuć, tak?
Aby dostać dodatkowego expa to mogę np. kupić essence i zrobić z nich runki, xp mi wówczas też wzrośnie?


Nie, nie, nie :P Najlepiej danego floora zrobić jak najszybciej i z jak najmniejszą ilością śmierci :) Bardzo ważne jest też, aby ODKRYĆ WSZYSTKIE POKOJE tak, żeby na mapce nie było znaków zapytania. Za kupowanie essów i przerabianie czy wydobywanie surowców nie dostajesz żadnego expa (jedynie do danego skilla, ale nie do dunga). Także reasumując, jak zaczniesz floora to pootwieraj wszystkie pokoje, zabij bossa, i kończ floora. Najlepszy exp :P

zaki951 napisał/a:
2. Czy mogę kupować pewne rzeczy w sklepie i coś z nich robić aby xp był większy? Czy należy używać jedynie to co dopną mi stforki?


Nie, nie ma takich przedmiotów. Kasa, którą dropią potwory czasem przydaje się do kupienie rune essence żeby zrobić sobie runki do teleportów albo zaklęć lub do zakupu seedów tak, aby zrobić jakiegoś potiona boostującego skille (do otworzenia jakiegoś pomieszczenia).

zaki951 napisał/a:
3. Na jakim floorze, complexity i tych innych specyfikacjach powinienem efektywnie zdobywać doświadczenie? Jakie ustawienia są najbardziej efektywne dla mnie.


jeśli masz 42 lvl dung to masz 21 floorów. Polecam ci od 1 do 10 floora rushować. Co to znaczy? Chodzi o jak najszybsze przejście floora. Ustawiasz wtedy complexity na 1, wybierasz wszystkie poziomy trudności na 1, wielkość dunga na 1. Ogólnie wszystko najgorsze i wtedy zaczynasz od pierwszego floora i ciśniesz aż do dziesiątego. Resztę floorów od 11 do 21 polecam Ci robić w jak największą liczbę osób (więcej exp) i pamiętaj, aby wtedy ustawienia dać odwrotnie proporcjonalnie do rushowania czyli wszystko na maxa (complex 6 itd.).

zaki951 napisał/a:
4. Czytałem kilka tematów i ludzie często wspominali o "prestige" - co to takiego i do czego służy, jak to ustawić?


Z tego co się orientuję to chodzi tu o to, żebyś nie robił kilka razy tego samego floora i jak już masz wszystkie zrobione to musisz użyć opcji "reset". Nie używaj jej nigdy jak masz jeszcze jakieś floory do zrobienia ponieważ jeśli byś tak zrobił to w następnej turze zaliczania floorów dostawałbyś mniej doświadczenia niż poprzednio :)

zaki951 napisał/a:
5. Ogólnie jakieś wskazówki co do dunga?:D


Myślę, że większość Ci opisałem w tym poście. Niestety, ale resztę musisz ogarnąć sam, jest to po prostu kwestia wprawy. Sam zobaczysz, że jak z miech podungujesz to będziesz robił 2 razy szybciej i będziesz miał z tego 2 razy więcej expa :) Po prostu ćwicz. Pamiętaj, że warto uzbierać te 5 osób (tak wiem że na twoim levelu to trudne), bo czym więcej osób tym szybciej to wszystko pójdzie i więcej expa zgarniesz.

zaki951 napisał/a:
Oczywiście odwdzięczę się:D


Wystarczy opcja "Pomógł" :-P
 
     
Souler 


Combat: 130
Profesja: Quest Master
Nick: Souler
Members: tak
Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 761
Skąd: Goleniów
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2013-04-20, 17:40   

4. Prestige to specjalny system, który definiuje ilość punktów doświadczenia za floor. Podczas gry doświadczenie jest liczone ze średniej "ogólnie" expa za floor i expa za floor na danym poziomie prestige'u. Dzięki temu systemowi po resecie, gdy czyści się lista zrobionych floorów, każdy zrobiony floor wcześniej liczy się do prestige'u. Dzięki temu można zgarniać duże doświadczenie nawet na najwyższych poziomach Daemonheim.
5. Jak najszybciej i jak najwięcej. I zbieranie surówki w dungu jest opłacalne, bo się stackuje i łatwy exp.
____________________________________________________________________




 
 
     
zaki951 

Combat: 147
Nick: Drenus Mage
Members: tak
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 28
Wysłany: 2013-04-20, 19:03   

Souler napisał/a:

5. Jak najszybciej i jak najwięcej. I zbieranie surówki w dungu jest opłacalne, bo się stackuje i łatwy exp.


surówki?:D Sorki ale mi to musisz jak dziecku tłumaczyć xDD

Tak, tak, odwdzięczając się miałem na myśli oczywiście opcje "pomógł" :D

Dobra, to ide ćwiczyć dunga :DDD
 
     
Souler 


Combat: 130
Profesja: Quest Master
Nick: Souler
Members: tak
Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 761
Skąd: Goleniów
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2013-04-20, 19:52   

zaki951 napisał/a:
surówki?:D Sorki ale mi to musisz jak dziecku tłumaczyć xDD

Surowce.
____________________________________________________________________




 
 
     
iOskar 



Combat: 138
Profesja: Wojownik
Nick: iOskar
Members: tak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 27
Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 1855
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 2/5/6
Wysłany: 2013-04-20, 22:30   

Surówka to często kasa :P Też się zastanawiałem czy chodzi ci o coinsy czy surowce :P
 
     
Souler 


Combat: 130
Profesja: Quest Master
Nick: Souler
Members: tak
Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 761
Skąd: Goleniów
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2013-04-20, 23:09   

Jeżeli surówką nazywasz hajs tudzież sałatę, to gz.
____________________________________________________________________




 
 
     
zaki951 

Combat: 147
Nick: Drenus Mage
Members: tak
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 28
Wysłany: 2013-04-21, 14:01   

hah, to co mam w końcu zbierać ;d
I tylko zbierać co coś z tym robić jeszcze?
 
     
Souler 


Combat: 130
Profesja: Quest Master
Nick: Souler
Members: tak
Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 761
Skąd: Goleniów
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2013-04-21, 15:43   

Jak chcesz, ja zwykle zbieram wszystko, co mogę i przerabiam.
____________________________________________________________________




 
 
     
zaki951 

Combat: 147
Nick: Drenus Mage
Members: tak
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 28
Wysłany: 2013-05-08, 21:58   

Dzięki Wam idzie mi już coraz lepiej :D

Mam tylko jeszcze jedno małe pytanko.
Jak zwiększyć ten końcowy prestige, z którego później wyciągana jest mi średnia. Bo wiadomo, większy prestige to i więcej xp dostaje i tookenów zarazem;d

Obecnie mój xp na F11, C6, size: small - wygląda tak:


I pytanie czy to dużo, czy mało;d
Obecny dungeoneering lvl: 67
 
     
iOskar 



Combat: 138
Profesja: Wojownik
Nick: iOskar
Members: tak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 27
Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 1855
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 2/5/6
Wysłany: 2013-05-08, 22:30   

Prestige nie zwiększysz. Pamiętaj po prostu, żeby przed każdym resetem mieć zrobione WSZYSTKIE floory. Prestige zależy od dung lvl'a :)
 
     
Souler 


Combat: 130
Profesja: Quest Master
Nick: Souler
Members: tak
Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 761
Skąd: Goleniów
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2013-05-09, 11:56   

Bzdura, prestige zależy od ustawień poziomu na któym jesteś i ilości zrobionych floorów przed resetem bądź w tej turze.
____________________________________________________________________




 
 
     
iOskar 



Combat: 138
Profesja: Wojownik
Nick: iOskar
Members: tak
Pomógł: 27 razy
Wiek: 27
Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 1855
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 2/5/6
Wysłany: 2013-05-09, 15:00   

Souler napisał/a:
i ilości zrobionych floorów przed resetem bądź w tej turze.


A o czym napisałem...?
 
     
zaki951 

Combat: 147
Nick: Drenus Mage
Members: tak
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 28
Wysłany: 2013-05-09, 16:56   

Souler napisał/a:
Bzdura, prestige zależy od ustawień poziomu na któym jesteś i ilości zrobionych floorów przed resetem bądź w tej turze.


No dobra, ale czy osoba z tym samym dung levelem, która ma zrobioną tą samą ilość floorów od początku co ja ale np. robiła je wszystkie na większym size to czy będzie mieć ten sam prestige co ja czy większy?


Chodzi mi o to, czy jak np. poświecę więcej czasu i będę robić wszystkie floory na większym size, czyli zajmie mi to więcej czasu to czy będę dostawać w następnej turze więcej xp od osoby z tymi samymi parametrami co ja, ale która robiła to na mniejszym size?

A i jeszcze pytanko: Jaki macie dung lvl i ile zajmuje Wam zebranie np. 100k tookenów.
Bo ja mam 65 dung i strasznie wolno mi te tookeny rosną xDD
 
     
Souler 


Combat: 130
Profesja: Quest Master
Nick: Souler
Members: tak
Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 761
Skąd: Goleniów
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2013-05-09, 18:20   

Prestige jest skalowany w podobny sposób jak exp za floor. I nie ma żadnego związku z levelem, level tylko zmienia maksymalny prestiż.
____________________________________________________________________




 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11