RejestracjaRejestracja
ZalogujZaloguj
GrupyGrupy

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Załóżmy, że obudziłem się po 3-4 latach śpiączki
   
Pureevil 

Combat: 190
Profesja: Skiller
Nick: Polak
Members: nie
Wiek: 31
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-07-26, 17:39   Załóżmy, że obudziłem się po 3-4 latach śpiączki

Siemanko.
Jako, że to mój pierwszy post to się przedstawię- Adam, miło mi.

Do rzeczy. Nie grałem w RSa od 2011 roku, konto teraz próbuje odzyskać, bo przez swoją głupotę je straciłem, nie będę wchodził w szczegóły, ale nie było mi żal, bo wreszcie pozbyłem się ,,nałogu", nie musiałem się martwić, że nie zrobie jakiegoś eventa np. wielkanocnego i mnie coś ominie, nie logowałem się ,,przypadkowo" i nie wbijałem bez końca nowego expa. Przestałem grać, zapomniałem.

Skille kiedy skończylem z rs wyglądały tak:


Wracam teraz, próbuje odzyskać konto, piszę do Jagexu, odpalam rq, przeszukuje maila, żeby znaleźć transaction IDs, loguje się też przy okazji na moje stare konto 30cmb, żeby zobaczyć jak to naszą wspaniałą grę ulepszyli jej twórcy i robię oczy jak pięc złotych:

GDZIE JEST RUNESCAPE? CHYBA WŁĄCZYŁEM COŚ INNEGO

Postać była po lewo od Faladoru, przy bramie gdzie idzie się do druidów, kompletnie tego miejsca nie poznałem, myślałem na początku, że jestem w Lumby. Zwiodła mnie do tego bajkowa, infantylna, zaokrąglona grafika rodem z jakichś japońskich gierek fantasy.

No cóż.

,,Odpalę runepl"- pomyślałem i przy okazji dowiem się co jest grane. Strona nie istnieje. W necie nikt nawet się nie zająknie co się z nią stało, żadnej pożegnalnej wiadomości, żadnych informacji, dyskusji na innych forach, nic, zupełnie jakby nigdy nie istniała. W bezpośrednim linku działa jeszcze forum na które nikt nie zagląda.

Pomyślałem, że zajrzę tutaj, choć i tu widzę, że ekipa wykruszona a takich osób jak Przymiot, Rogol, 3oski itp. to nawet nie ma co szukać.

Czy ktoś może mi opowiedzieć: jak to się stało?? Od czego się zaczęło, kto podjął decyzję o zamknięciu runepl, kto jeszcze gra? Jak wygląda teraz polska scena rs i w ogóle: DLACZEGO?? Co się stało z tą super grą??? Strasznie mi tego wszystkiego żal.

Pozdrawiam
 
     
iOskar 



Combat: 138
Profesja: Wojownik
Nick: iOskar
Members: tak
Wiek: 27
Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 1855
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 2/5/6
Wysłany: 2014-07-26, 22:12   

Pureevil napisał/a:
Czy ktoś może mi opowiedzieć: jak to się stało?? Od czego się zaczęło, kto podjął decyzję o zamknięciu runepl, kto jeszcze gra? Jak wygląda teraz polska scena rs i w ogóle: DLACZEGO?? Co się stało z tą super grą??? Strasznie mi tego wszystkiego żal.


Runepl zostało zamknięte z powodów finansowych. Decyzję o zamknięciu tego portalu podjął pewnie założyciel bo mu zabrakło forsy na utrzymanie. Kto jeszcze gra? Jest sporo klanów polskich, ale ja polecam integrację poprzez Teamspeak :) Zapraszam serdecznie na adres: ts.runescape.pc.pl. Czas leci a więc i zmiany są wprowadzane stąd Runescape wygląda jak wygląda. Ma on swoje zalety, a jeżeli Ci się nie podoba Runescape 3 zawsze masz Runescape 2007. Owszem super gra z 2011 roku już nie wróci, ale możesz sobie włączyć Legacy mode w każdej chwili poprzez wejście w zakładkę "powers" i tam zaznaczenie opcji "Legacy mode".
 
     
Souler 


Combat: 130
Profesja: Quest Master
Nick: Souler
Members: tak
Wiek: 29
Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 761
Skąd: Goleniów
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-07-27, 01:40   

Co się stało, co się stało, EoC się stało. W pewnym momencie włodarze z JaGeX stwierdzili, że stary system walki nie jest taki dobry jak by się mogło wydawać, więc go postanowili ulepszyć. I byłoby całkiem nieźle, gdyby nie to, że się pospieszyli i w sumie wuja z tego wyszło (co nie zmienia faktu, że w gruncie rzeczy system jest całkiem niezły, tylko że niedopracowany). Ludzie sie poobrażali, że niedopracowany, część , że "nie o take ranskejpe walczyłem", i się towarzystwo wykruszyło.

Po za tym, Taverley i Burthorpe to takie nowe Lumbridge.

A, i scena już nie istnieje, bo w sumie tylko desperaci tacy jak Oskar grają. Reszta się obija.
____________________________________________________________________




 
 
     
iOskar 



Combat: 138
Profesja: Wojownik
Nick: iOskar
Members: tak
Wiek: 27
Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 1855
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 2/5/6
Wysłany: 2014-07-27, 02:24   

Souler napisał/a:
i w sumie wuja z tego wyszło


To akurat nie prawda. Jeżeli czegoś nie ogarniasz to nie oznacza, że to coś słabo działa ;) EoC było niedopracowane, niezbalansowane i zabugowane tylko na początku. Z każdym miesiącem Jagex dokładał starań, aby EoC było naprawdę czymś przyjemnym i wyszło im to bardzo dobrze (nie powiem, że perfekcyjnie bo nadal jest troszkę do zrobienia). Gdyby nie Evolution of Combat nigdy nie powstałby Vorago, boss, który wymusił na graczach używania abilites z głową, a nie bezmyślnie jak to wielu robiło.

Souler napisał/a:
A, i scena już nie istnieje, bo w sumie tylko desperaci tacy jak Oskar grają. Reszta się obija.


Tak, oczywiście. Polish patriots liczy z 50 członków w tym aktywnych jest ze 30. Glory of Poland to kolejny przykład większego polskiego klanu. Jest pełno konferencji na skype przynajmniej po 10 osób, wszyscy wspólnie grają, bossują i się bawią. Mamy Teamspeaka na którym ostatnio było 15 osób w jednym pokoju i wszyscy graliśmy w runescape. Mogę podać nicki osób z Polski którzy grają aktywnie (niektórzy nawet aktywniej ode mnie) tylko nie wiem czy jest sens bo to będzie spokojnie ze 100-200 nicków. Są jeszcze Polacy których nie znam. Ale Souler i tak będzie widział tylko mnie jako gracza. Well done bro!
 
     
Pureevil 

Combat: 190
Profesja: Skiller
Nick: Polak
Members: nie
Wiek: 31
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-07-27, 13:57   

Spokojnie, spokojnie :)

No to już wiem trochę więcej, chyba nawet dam szansę nowemu RS i trochę pogram.

Tymczasem odzyskiwanie konta idzie całkiem nieźle:

Cytat:
I am sorry to hear about your recent issues with your account and that it has taken us so long in getting back to you, I am sure it has been worth the wait as I have some good news which will see you back on the account in no time.
Based on the information you have provided us, I have been able to secure the account and remove the registered email address on it.


Może jakiś chińczyk mi przez te 3 lata już zmaxował konto ;D
Do zobaczenia w grze!
 
     
iOskar 



Combat: 138
Profesja: Wojownik
Nick: iOskar
Members: tak
Wiek: 27
Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 1855
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 2/5/6
Wysłany: 2014-07-27, 14:19   

Pureevil, mam do Ciebie prośbę. Czy mógłbyś mi napisać jakie informacje podałeś Jagexowi, aby to konto odzyskać?
 
     
Pureevil 

Combat: 190
Profesja: Skiller
Nick: Polak
Members: nie
Wiek: 31
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-07-27, 14:31   

No pewnie, chociaż póki co jeszcze go całkowicie nie odzyskałem, wypełniłem kolejny formularz resetu hasła i czekam.

A więc standardzik czyli:

recovery questions (jedengo nie pamiętałem :S)
najwcześniejsza transakcja na memba, jej ID, kiedy była wykupiona, kod pocztowy, ja jeszcze podałem adres, imię i nazwisko właściciela konta z którego był przelew i na jaki okres był wykupiony memb.

dorzuciłem do tego jeszcze ze 2-3 informacje o wykupieniu memba w tej postaci:

data
Order Number: xxx-xxxx-xxxx
Transaction ID: xxxxxxx
Service: RuneScape HD by Jagex Ltd.
Payment Method: Przelewy24
Amount: zł23.86

trzy hasła w tym najwcześniejsze jakie pamiętam

Plus zapewniłem, że mam wszystkie screeny jak wbijałem 99 etc. :P

No i chyba tyle, krótko rzecz ujmując to wypełniłem formularz odzyskiwania najbardziej starannie i przekonująco jak potrafiłem.
 
     
iOskar 



Combat: 138
Profesja: Wojownik
Nick: iOskar
Members: tak
Wiek: 27
Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 1855
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 2/5/6
Wysłany: 2014-07-27, 14:56   

Dzięki, zawsze byłem ciekaw ile informacji potrzebuje Jagex, żeby zwrócić komuś konto :)
 
     
Pureevil 

Combat: 190
Profesja: Skiller
Nick: Polak
Members: nie
Wiek: 31
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-07-27, 16:05   

:) :) :)

Cytat:
Hi Polak,

We have received a request to reset the password for your RuneScape account.

Your request has been successful. To set your new password, click on the link below or copy and paste it into your browser:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

This e-mail address is now your registered email address. If you need to make future password changes you will not need to fill in the appeal form when you use this email address.

Kind regards,

RuneScape Account Support
 
     
Gurdzius-San 


Combat: 138
Profesja: Quest Master
Nick: Gurdzius-San
Members: tak
Wiek: 105
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 85
Wysłany: 2014-07-27, 16:43   

Gz, milej gry! :)
 
     
Souler 


Combat: 130
Profesja: Quest Master
Nick: Souler
Members: tak
Wiek: 29
Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 761
Skąd: Goleniów
Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2014-07-27, 17:54   

Oskarboss96 napisał/a:
Jeżeli czegoś nie ogarniasz to nie oznacza, że to coś słabo działa ;)

Chodził mi bardziej o to, że JaGeX myślał, że ludziom się to spodoba, ale zatwardziałe oldfagi strzelił focha, i dzisiaj jesteśmy tu, a nie gdzie indziej.
Oskarboss96 napisał/a:
będzie spokojnie ze 100-200 nicków

Biorąc pod uwagę stare czasy, i tak jest dosyć słabo. Kurde, PC razem z akademią miało ze 40-50 członków pod koniec istnienia, z czego aktywnych 20-30. I to był średnio-mały klan. Stare RŚ i CF też miało koło 30-40 członków w dobrych czasach, i to wtedy, gdy wild był tylko mokrym snem kilku zapaleńców (no, może nie kilku). Popatrzmy na to obiektywnie, scena w porównaniu z tym, co było kiedyś, nie istnieje.
Oskarboss96 napisał/a:
Ale Souler i tak będzie widział tylko mnie jako gracza.

Powinieneś się czuć wyróżniony, mi się nie chce expić. Tak naprawdę jest to wszystko podszyte zazdrością, że stałeś się lepszy ode mnie, mimo, że pamiętam cię jako nooba... Ach, kogo oszukuję, piwo jest lepsze od RSa.

A tak wogle, gratz że odzyskałeś konto. Miłej gry, masz trochę do nadrobienia (rób questy, od TWW zaczęło się robić bardzo ciekawie).
____________________________________________________________________




 
 
     
iOskar 



Combat: 138
Profesja: Wojownik
Nick: iOskar
Members: tak
Wiek: 27
Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 1855
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 2/5/6
Wysłany: 2014-07-27, 20:46   

Pureevil napisał/a:
:) :) :)

Cytat:
Hi Polak,

We have received a request to reset the password for your RuneScape account.

Your request has been successful. To set your new password, click on the link below or copy and paste it into your browser:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

This e-mail address is now your registered email address. If you need to make future password changes you will not need to fill in the appeal form when you use this email address.

Kind regards,

RuneScape Account Support


Gratulacje, zapraszamy na Teamspeaka! :)
 
     
Pureevil 

Combat: 190
Profesja: Skiller
Nick: Polak
Members: nie
Wiek: 31
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-07-27, 21:40   

Dzięki :-)

Konto praktycznie nieruszone jeśli chodzi o nabity exp, zniknęły tylko coinsy (ok. 100m) i co droższe itemy, ostatnie logowanie 537 dni temu.

Memb wykupiony (opcja paybysms jest genialna) i powoli zaczynam ogarniać wszystkie zmiany. Po przestawieniu na legacy mode jest już duuużo lepiej, ale ilość nowości mnie jak na razie przytłacza. Te wszystkie tytuły przy nicku, zauważyłem nawet graczy z dopiskiem skill:xxx, teleporty na pegazie na f2p, 5 lvle memberskich skilli dla f2p. Tego jest baardzo dużo i co chwila znajduję nowe, zaskakujące mnie zaminy. No i brak czarnych ,,cięć" mapy, czyli nowe lokacje, które muszę odwiedzić :) .

Nie piszę już nawet o ilości opcji w grze, zmiany układu interfejsu itd., która także jest przytłaczająca. Trochę czasu zajmie ogarnięcie tego i przypomnienie sobie starszych elementów gry.

Dzięki za zaproszenie na TSa, w wolnym czasie wpadnę ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11